Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata


What you need to apply for LUMI grants?

  • active PLGrid account (https://portal.plgrid.pl)
  • active affiliation (academic unit employee type)
  • register with Puhuri using MyAccessID
  • active LUMI service in PLGrid portal

MyAccessID platform

Puhuri AAI uses MyAccessID platform as an integration point for all IdPs. MyAccessID is published in eduGAIN as a Service Provider and will consume IdPs available in eduGAIN through the metadata exchange mechanism. MyAccessID can on request integrate IdPs in the case they are not available in eduGAIN.

PUHURI portal

The user should register with PUHURI portal.
https://puhuri-portal.neic.no/login/

Select the option `Sign in with MyAccessID`

Then enter plgrid in the login field and select PLGrid IdP

Please enter your PLGrid login details on the next page

Please make sure that the correct data is entered and check the required fields

When everything is successful, you will receive information


Regular access

Nabór na granty na superkomputerze LUMI prowadzony jest zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie https://www.cyfronet.pl/lumi. Wnioski składane poza okresem naboru będą odrzucane. O granty ubiegać się mogą jedynie osoby posiadające aktywne konto w portalu PLGrid oraz afiliację opiekuna naukowego.

Do obsługi wniosku o grant na superkomputerze LUMI przygotowaliśmy panel Projekty LUMI w zakładce Granty w portalu PLGrid (https://portal.plgrid.pl/lumi#/dashboard-proposals)

Po wejściu w panel aktualnego konkursu LUMI Twoja afiliacja plgridowa powinna się automatycznie uzupełnić. Z rozwijanej listy wybierz zespół naukowy (wnioski nie mogą być wypełnione na zespół testowy). Podaj nazwę dla swojego nowego projektu i dołącz uzupełniony wniosek.

W zakładce znajduje się podlinkowany wzór wniosku, który należy pobrać, uzupełnić i zapisać jako plik PDF (plik wniosku można pobrać również tu LINK). Wnioski prosimy wypełniać w języku angielskim. Wnioski należy dodawać wyłącznie w formacie PDF.

Po przesłaniu do nas aplikacji Twój wniosek pojawi się na liście wniosków LUMI zamieszczonej poniżej.
  • No labels