Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

  • Rejestracja (zakładanie konta - użytkownik "zwykły")
    Rejestracja dotyczy tylko osób które nie mają jeszcze konta w portalu PL-Grid. Przy rejestracji wskazane jest utworzenie konta "zwykłego" użytkownika, chyba, że rejestracja następuje tylko na potrzeby szkolenia.
  • wystąpienie Wystąpienie o certyfikat
    Aplikowanie o certyfikat np. Simple CA
    Użytkownicy PL-Gridu mogą aplikować o osobisty Simple CA o krajowym zasięgu działania za pośrednictwem Portalu PL-Grid. Wystarczy w tym celu zapoznać się z informacjami dostępnymi w zakładce Moje konto, nacisnąć przycisk wygeneruj certyfikat SimpleCA i postępować zgodnie ze wskazówkami. Certyfikat SimpleCA jest wystarczający do uzyskania dostępu do zasobów PL-Gridu. Dokładny opis procedury znaleźć można w rozdziale: Aplikowanie o certyfikat.
    Import certyfikatu do przeglądarki
    Ten krok pozwala na uruchomienie certyfikatu w przeglądarce Twojego lokalnego komputera. Instrukcja importu zależy od używanej przeglądarki i systemu operacyjnego.
    Rejestracja certyfikatu w portalu PL-Grid
    Rejestracja certyfikatu w w portalu Pl-Grid umozliwi łatwiejszy dostęp do usług i narzędzi oferowanych przez Pl-Grid..
  • Wystąpienie wystąpienie o grant obliczeniowy
    Każdy użytkownik po założeniu konta otrzymuje automatycznie grant osobisty (do 1000 godzin obliczeniowych, 40 GB pamięci dyskowej). Jeśli zasoby Zasoby nie będą wystarczające, wskazane jest wystąpienie o grant właściwy.

...

  • uruchomienie usługi Unicore
    Aby uzyskać dostęp do systemu kolejkowego UNICORE należy aplikować o usługę Globalny dostęp do UNICORE w portalu PL-Grid, w zakładce Moje konto.
    Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia on-line: System UNICORE w obliczeniach gridowych. Prezentuje ono, krok po kroku, w jaki sposób można pobrać i przygotować do pracy klienta systemu UNICORE oraz wysłać za jego pomocą zadania do wykonania na infrastrukturze PL-Gridu. Na szkolenie zapisać się można za pośrednictwem Portalu lub wykorzystać materiały dostępne pod adresem: http://alfred.mat.umk.pl/unicore.
    Możliwe jest także uruchamianie zadań przez: QosCosGrid, gLite lub interfejsy graficzne.

  • instalacja graficznego Klienta Unicore (Unicore Rich Client)
  • przypisanie uruchamianych zadań do grantu
    Uruchamianie obliczeń na infrastrukturze Pl-Grid wymaga przypisania zadań do właściwego numeru grantu.

...

  • sekwencja '/file/confirm/overwrite?' oraz 'no' zabezpiecza przed sytuacją, kiedy podczas próby zapisania wyników do pliku program upewnia się, czy można nadpisać istniejący plik. Jak wcześniej wspomniano, w trybie wsadowym każde odstępstwo od zaplanowanego scenariusza najczęściej powoduje niepoprawny przebieg obliczeń, dlatego też dobrze jest się zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi pytaniami o istniejące pliki.
  • Sesja Fluenta składa się ze wczytania pliku .cas, wykonaniu 20 iteracji oraz wyeksportowanie wyników do tekstowego pliku w formacie ascii.
  • Wpisanie pliku w formacie ascii wymaga kolejno podawania: nazwy pliku( tu: test.dat),  zakresów komórek, z których wartości będą zapisane do pliku (tu: wylot), na zakończenie tej sekwencji należy umieścić pustą linię. Brak podania nazwy zakresu (tylko pusta linia w pliku) oznacza, że należy uwzględnić wszystkie komórki obliczeniowe. Nasŧepnie definiuje się sposób rozdzielania wartości w pliku (yes - przecinek, no - spacja) i kolejno podaje się nazwy zmiennych do wypisania (np. pressure, velocity-magnitude, x-velocity, itd). Koniec ciągu nazw zmiennych zaznacza sie podając 'q'. Na zakończenie określa się, czy wartości będą odnosiły się do środków komórek (yes), czy też będą związane z węzłami (no).
  • Plik wynikowy ascii w kolejnych kolumnach zawiera: współrzędne x, y, z (w 3D) punktów (współrzędne są wypisywane zawsze) oraz wartości wskazanych zmiennych w kolejności odwrotnej do kolejności, w jakiej zostały podane.

Zaawansowane użycie

 Możliwe jest także uruchamianie zadań przez: QosCosGrid, gLite lub interfejsy graficzne.