Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

gdzie ρ to średnia gęstość medium, r to odległość źródło-odbiornik, αβ to średnie prędkości fal P i S u źródła, TP i TS to czasy podróży fal P i S , M jest tensorem momentu sejsmicznego, l jest kierunkiem fali w odbiorniku, γ jest kierunkiem fali w źródle, a ̂Pγ i ̂PI są kierunkami poprzecznymi w źródle i odbiorniku. MT uzyskuje się przez rozwiązanie układu N powyższych równań, gdzie N jest liczbą faz sejsmicznych na stacjach rejestrujących zdarzenie. Sześć niezależnych składników MT wymaga co najmniej sześciu równań, ale im więcej, tym lepiej. Niepewność oszacowanego MT można oszacować za pomocą znormalizowanego błędu średniej kwadratowej (RMS) między teoretyczną a szacowaną amplitudą (Stierle i in., 2014a, 2014b)

Tensor momentu otrzymujemy rozwiązując zbiór N równania typu (1), gdzie N jest liczbą sta- które zarejestrowały zdarzenie. Sześć niezależnych składowe tensora momentu wymagają minimum sześć równań, ale im więcej, tym lepiej. System Równania (1) jest naddeterminowany i rozwiązany za pomocą a podejście najmniejszych kwadratów (norma L2) z kosztem funkcja będąca sumą kwadratów reszt. Kiedy warunek śladu zerowego jest nakładany na rozwiązanie, tensor momentu dewiacyjnego może być określony, co wyklucza mechanizm z objętością zmiana metryki w źródle. Kiedy warunki zerowy ślad i wyznacznik zerowy są ustawione, rozwiązaniem jest ograniczone do źródła podwójnej pary. Cały moment roztwór można również rozłożyć na izotropowy (ISO), skompensowany liniowy dipol wektorowy (CLVD) i części mechanizmu z podwójnym sprzężeniem (DC) podążają za ing domyślnego schematu dekompozycji Knopoffa i Randall (1970) z procentem rozłożonych dziesięciu Sor elementy obliczone przez Knopoffa i Randall (1970) czy Vavrycˇuk (2001, 2015). Ten rozkład pokazuje zwykle złożonośćproces źródłowy i służy do sprawdzania jakościrozwiązanie (Wiejacz 1992). Niepewności oszacowaniawspółpracujące tensory momentu można oszacować za pomocąznormalizowany błąd średniej kwadratowej (RMS) międzyamplitudy teoretyczne i szacunkowe (Stierle et al.2014a, b): 

Wszystkie badane w tej pracy rozwiązania MT zostałyotrzymany wyżej opisaną metodą. Niemniej jednak,nie dla wszystkich oszacowania niepewności sądo dyspozycji

Instrukcja liczenia magnitudy ML

...