Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

W definicji kolumny mogą dodatkowo występować określenia typu magnitudy (type) i w jakich jednostkach ma być wypisywana (units). Jeżeli zdefiniowany jest typ amplitudy to tylko amplitudy danego typu są wypisywana. Nie wyświetlany jest wtedy [typ amplitudy]. Dopuszczalne są następujące określenia  units: 'mili' - wartość wypisywana jest milijednostkach mili-jednostkach (np.: mm, mm/s); 'micro' - wartość wypisywana jest w mikrojednostakachmikro-jednostakach; 'G' wartość wypisywana jest w jednostkach grawitacji - działa tylko dla amplitud w jednotach przyspieszenia, przelicznik wynosi 1G = 9.80665; liczba skalująca wyświetlane wartości amplitud.

...

Liczby d i p mogą być pominięte.

Mw@staMw@

ML@sta

ML@sta

Energy@staEnergy@sta

SP_f0@staf0@sta

SP_omega0@staomega0@sta

Amplitudetype[*units]@sta@sta

Wypisuje odpowiednio magnitudę Mw, magnitudę ML, energię (Energy), częstotliwość narożną (SP_f0), poziom spektralny (SP_omega0) lub amplitydy amplitudy na konkretnej stacji, której nazwęwpisuje się w miejsce sta. Można zdefiniować wiele takich kolumn osobna dla każdej stacji. W przypadku amplitud opis type jest obowiązkowy. Wartość parametru wyświetlana jest w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, gdzie format jest taki sam jak w funkcji C printf dla liczb rzeczywistych:

...

Liczby d i p mogą być pominięte.

Phase Ph@sta

Wypisuje czas fazy Ph (pick z nazwą fazy) zaznaczony na stacji sta w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, zawierającej wyrażenia %H - godzina, %M - minuta, %S - sekunda, %us - mikrosekunda, %ms - milisekunda, %ds – dziesiętna cześć sekundy, np. <format>%H:%M:%S.%ds<format>.