Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Program SWIP5 ma budowę modułową. Składa się z rdzenia umożliwiającego podstawowe operacje oraz sterującego modułami. Mogą być one budowane niezależnie od rdzenia, dodawane lub usuwane z pakietu SWIP5. Tym samym użytkownik może tworzyć własną funkcjonalność programu. Moduły realizowane są przez wtyczki.

Wtyczki Moduły są niezależnymi od głównego programu SWIP5 bibliotekami dynamicznymi rozbudowującymi i definiującymi funkcjonalności programu. Moduły mogą Mogą one czytać i przetwarzać formy, liczyć parametry opracowania wstrząsu, zapisywać i eksportować wyniki pracy, sterować innymi modułami i rozbudowywać ich funkcjonalność. Moduły Wtyczki mogą zależeć jedne od drugich, tzn. do pracy jednego modułu potrzebny jest inny modułinna wtyczka, bez którego wtyczka z modułem nie zostanie on dołączony dołączona do programu. Np. moduł liczenia magnitudy potrzebuje modułu wtyczki do symulacji sejsmometru Wood-Andersona.

...

Obecna instrukcja opisuje moduły do podstawowej interpretacji zjawisk sejsmicznych, w które jest wyposażona wersja 5.3.11 14 programu. Ze względu na to, że dynamika rozwoju modułów jest szybsza niż zmiany w programie SWIP5, oraz możliwości tworzenia modułów przez innych programistów i użytkowników, informacje zawarte w tej dokumentacji mogą być niepełne.

...

Oprócz podstawowego programu SWIP5 istnie wersja na konsolę SWIP5C. Przeznaczeniem SWIP5C jest zarówno praca on-line – automatyczna detekcja i lokalizacja, alerty oraz czynności okresowe niewymagające interakcji z operatorem, jak np. raporty, podsumowania, tworzenie stron www itp. Pracuje na serwerach komputerowych w sposób ciągły w tle lub jest wywoływany cyklicznie przez cron. Rdzeń SWIP5C (Console) nie posiada GUI. Może ona wykorzystywać wszystkie moduły, ale bez ich funkcjonalności GUI

Children Display