Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

DateTime

Wypisuje datę i czas wstrząsu w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, zawierającej wyrażenia %Y - rok, %m - miesiąc , %d - dzień, %jd - dzień roku, %H - godzina, %M - minuta, %S - sekunda, %us - mikrosekunda, %ms - milisekunda, %ds – dziesiętna cześć sekundy, np. <format>%Y-%m-%dT%H:%M:%S.%ds</format> wypisze czas w postaci ISO t.j. 2023-12-31T12:23:14.0. Definicja ta może wystąpić wielokrotnie z innym formatem, jeżeli chcemy np. aby składniki czasu i daty (np. rok, miesiąc, dzień, godzina, itd.) były wypisywane w osobnych kolumnach 

Date

Wypisuje datę wstrząsu. Format pusty, domyślne ustawienie jak %Y-%m-%d z pozycji DateTime. Pozycja <format> jest ignorowana.

Time

Wypisuje czas wstrząsu. Format pusty, domyślne ustawienie jak %H:%M:%S.%ds z pozycji DateTime. Pozycja <format> jest ignorowana.

EventTime

Zachowuje sie podobnie jak DateTime, ale w przypadku braku czasu wstrząsu (braku lokalizacji) wypisuje datę i czas pierwszej fazy.

Latitude

Wypisuje wartość długości geograficznej w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, gdzie format jest taki sam jak w funkcji C printf dla liczb rzeczywistych:

...

Wypisuje z metadanych zjawiska nazwę instytucji, która opracowała zjawisko i ewentualnie jej URL.

AuthorURI

Wypisuje z metadanych zjawiska ujednolicony identyfikator (RFC 2396) autora opracowania - jego nazwę i ewentualnie URL.

AgencyURI

Wypisuje z metadanych zjawiska ujednolicony identyfikator (RFC 2396) instytucji, która opracowała zjawisko i ewentualnie jej URL.

...

Wypisuje wartość tekstową typu zjawiska zgodnie a QuakeML.

Description description type

...

Istnieje jeden format dla wszystkich magnitud, przy czym energia jest zaliczana do magnitud, dlatego energia nie będzie wypisywana w postaci wykładniczej, lub wszystkie magnitudy będą wypisywane w postaci wykładniczej.

Any magnitude

Wypisuje jedną magnitudę dowolną z wyliczonych bez wybierania, chyba że jest zaznaczona jako preferowana.

Ep/Es

Wypisuje stosunek energii fali P do energii fali S, liczonych jako średnie energii stacyjnych fal P i S, w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, gdzie format jest taki sam jak w funkcji C printf dla liczb rzeczywistych:

...

W definicji kolumny mogą dodatkowo występować określenia typu magnitudy (type) i w jakich jednostkach ma być wypisywana (units). Jeżeli zdefiniowany jest typ amplitudy to tylko amplitudy danego typu są wypisywana. Nie wyświetlany jest wtedy [typ amplitudy]. Dopuszczalne są następujące określenia  units: 'mili' - wartość wypisywana jest milijednostkach mili-jednostkach (np.: mm, mm/s); 'micro' - wartość wypisywana jest w mikrojednostakachmikro-jednostakach; 'G' wartość wypisywana jest w jednostkach grawitacji - działa tylko dla amplitud w jednotach przyspieszenia, przelicznik wynosi 1G = 9.80665; liczba skalująca wyświetlane wartości amplitud.

...

Liczby d i p mogą być pominięte.

...

Mw@sta

ML@staML@sta

Energy@sta

Energy@sta

SP_f0@staf0@sta

SP_omega0@staomega0@sta

Amplitudetype[*units]@sta@sta

Wypisuje odpowiednio magnitudę Mw, magnitudę ML, energię (Energy), częstotliwość narożną (SP_f0), poziom spektralny (SP_omega0) lub amplitydy amplitudy na konkretnej stacji, której nazwęwpisuje się w miejsce sta. Można zdefiniować wiele takich kolumn osobna dla każdej stacji. W przypadku amplitud opis type jest obowiązkowy. Wartość parametru wyświetlana jest w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, gdzie format jest taki sam jak w funkcji C printf dla liczb rzeczywistych:

...

Liczby d i p mogą być pominięte.

Phase Ph@sta

Wypisuje czas fazy Ph (pick z nazwą fazy) zaznaczony na stacji sta w postaci zdefiniowanej w pozycji <format>, zawierającej wyrażenia %H - godzina, %M - minuta, %S - sekunda, %us - mikrosekunda, %ms - milisekunda, %ds – dziesiętna cześć sekundy, np. <format>%H:%M:%S.%ds<format>.