Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Stworzyliśmy zestaw narzędzi, który pomaga naukowcom z dziedziny nauk o życiu wykonywać złożone eksperymenty dużej skali oraz zarządzać ich wynikami. Efektywność wykonywanych analiz oraz bezpieczeństwo składowanych danych gwarantuje bliska współpraca z Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH oraz Infrastrukturą PL-Grid, która umożliwia wszystkim polskim naukowcom i ich zagranicznym współpracownikom na wygodne i bezpłatne korzystanie z usług.

Usługi LifeScience i Medycyny Spersonalizowanej dostępne są w Infrastrukturze PL-Grid. Bazują one na zasobach dostępnych przez portal: portal.plgrid.plAby móc swobodnie korzystać z usług LifeScience oraz zasobów Infrastruktury (ofertę zasobów możesz sprawdzić na stronach PL-Grid) należy zostać jej użytkownikiem poprzez rejestrację w portalu PL-Grid.

W zestawie narzędzi dla dziedziny LifeScience  i Medycyny Spersonalizowanej znajdują się obecnie: 

GeneSpring GXImage Added

Oprogramowanie firmy Agilent pozwalające w sposób przystępny przeprowadzać analizy statystyczne oraz wizualizować dane mikromacierzowe.

Instrukcja użytkownika.

Dostęp do usługi poprzez protokół zdalnego pulpitu. Szczegóły w instrukcji użytkownika.


PLGDataImage Added

Narzędzie pozwalające zarządzać swoimi danymi, zgromadzonymi w Infrastrukturze PL-Grid, za pomocą prostego interfejsu www. Obecnie obsługuje klaster obliczeniowy Zeus (Cyfronet).
Instrukcja użytkownika.
Link do usługi


Image AddedMetaBiobank

Przeszukiwalny rejestr kolekcji próbek do zastosowań w badaniach biomedycznych. Pozwala wyszukiwać interesujące próbki biologiczne wśród zbiorów zgromadzonych w zarejestrowanych biorepozytoriach.
Instrukcja użytkownika.
Link do usługi.




Masz pomysł na współpracę?

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych rozwojem usług zorientowanych na dziedzinę nauk o życiu. Oferujemy również wsparcie w kwestii prowadzenia badań.

Napisz do nasplgrid@lifescience.pl

Ta część Podręcznika Użytkownika zawiera odnośniki do dokumentacji związanej z konkretnymi dziedzinami badawczymi. Zachęcamy do zapoznania się z listą zamieszczoną poniżej (jako "Child Pages").