You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 5 Next »

Przy wyświetlaniu mapy wstrząsów, należy grupę wstrząsów wczytać do SWIP5. Nie ma znaczenia czy z grupy został wybrany jeden wstrząs do opracowywania. Dla każdego wstrząsu wyświetlana jest tylko jedna lokalizacja. W przypadku braku w pamięci wstrząsów, wyświetlana jest mapa pusta.

Wyświetlanie mapy wstrząsów we współrzędnych geograficznych jest wywoływane z menu poleceniem Plugins  View all events.

Okno przedstawia mapę wstrząsów oraz stacji sejsmicznych. Wstrząsy są zaznaczane za pomocą kropek, krzyżyków lub kółek. W przypadku kółek ich wielkość zależy od magnitudy wstrząsu. Dodatkowo oprócz lokalizacji wstrząsów, można wyświetlać linią przerywaną elipsę błędu oraz opis z czasem zjawiska w postaci YYMMDD,HH:MM, gdzie YYMMDD to data - dwie ostanie cyfry roku, miesiąc i dzień miesiąca, a HH:MM to czas – godzina i minuta. Sposób wyświetlania wstrząsów sterowany jest opcjami wyboru znajdującymi się w oknie poniżej mapy.  Stacje wyświetlane są w postaci trójkątów z nazwami stacji. Wyświetlane są wszystkie stacje, których parametry zostały wczytane i mają wyznaczony origin. W przypadku wieli originów dla danego zjawiska wyświetlana jest tylko jedna lokalizacja. Można obejrzeć wszystkie originy jednego wstrząsu wybierając wyświetlanie lokalizacji jednego wstrząsu we współrzędnych geograficznych.

Wielkość rysunku może być sterowana przez skalowanie rozmiarem okna lub w sposób opisany w Dodatku B.

W celu poprawy przejrzystości, mapa może być uzupełniona o inne obiekty opisane za pomocą kształtów i tekstów. Zdefiniowane są one w pliku konfiguracyjnym wyświetlania mapy wstrząsów ViewEvents.xml.
















Rys. 42 Mapa wstrząsów we współrzędnych geograficznych

  • No labels