You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 3 Current »

Funkcja ta jest przeznaczona do szybkiego przeszukiwania listy plików zawierających zapisy wykrytych zjawisk sejsmicznych. Wszystkie pliki muszą być w osobnym katalogi, w którym nie powinno być innych plików niż z zapisami sejsmicznymi. W każdym kroku pracy czytany jest tylko jeden plik, dlatego wszystkie stacje i kanały potrzebne do interpretacji zjawiska powinny być w jednym pliku. Nazwy plików powinny umożliwiać ich alfabetyczne sortowanie.

Po uruchomieniu programu pierwszy plik jest wybierany podobnie jak przy czytaniu zapisów sejsmicznych z pliku. W tym celu, aby wczytać nowy plik, należy z menu wybrać FileOpen listFirst file. Pojawia się wtedy okno dialogowe do wczytywania plików.


Moduł czytania listy plików wyszukuje wszystkie moduły formatów sejsmicznych i umożliwia czytanie z plików zapisów sejsmicznych, w tych wszystkich formatach. W pozycji Pliki typu wybierany jest typ pliku sejsmicznego. Wybranie właściwego typu pozwala łatwiej znaleźć poszukiwany plik o ile nazwa jego jest zgodna z konwencją nazw. W przeciwnym wypadku lepiej wybrać opcje All files (*.*). Jednakże program może mieć wtedy problem z rozpoznaniem, jakiego typu jest dany plik sejsmiczny, po za tym potraktuje inne pliki które znajdą się w tym katalogu jako pliki sejsmiczne.

Po wskazaniu jednego pliku - pierwszego z listy zapisów, które planujemy przeglądać - i naciśnięciu  Otwórz plik zostanie wczytany i sejsmogram pojawi się w oknie głównym. Podczas wczytywania plików kasowanie jest istniejące opracowanie. Wczytywanie kolejnych pliku odbywa się szybciej poleceniem  FileOpen listNext file lub skrótem klawiszowym Ctrl + NUwaga.  Moduł do czytania listy plików z zarejestrowanymi zapisami sejsmicznymi korzysta z tego samego skrótu klawiszowego co moduł do czytanie kolejnego odcinka czasowego rejestracji z ArcLink. Zalecane jest nie stosownie tych wtyczek jednocześnie lub nie stasowanie tego skrótu klawiszowego Ctrl + N.

Gdy wyciepie się lista plików do przeglądania, pojawi się komunikat że poprzedni plik był ostatni, np.:

Można dołączyć opcję badania, czy w bazie danych są opracowania dla wczytanego odcinka czasowego (patrz Operacje na bazach danych z opracowaniami), i wczytywanie istniejącego, jednakże czasami spowalnia to przeglądanie dużej ilości plików.

  • No labels