You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 3 Next »

Poniższy szablon należy odpowiednio uzupełnić.

  • Układ należy zachować (z dopuszczeniem minimalnych modyfikacji).
  • Opis nie powinien przekraczać 10 stron przeciętnego ekranu laptopa.
  • W razie potrzeby należy założyć podstrony (na końcu z rozdziałem "Co dalej?" i odnośnikiem do kolejnego rozdziału dokumentacji).
  • Język opisu - polski. W sytuacji, gdy zasadnicza dokumentacja usługi ma być po angielsku, w tym rozdziale powinny znaleźć się podstawowe informacje pozwalające zorientować się w zaletach usługi i zgrubnie w wymaganych krokach do jej uruchomienia.
  • Uprawnienia do odczytu strony (Tools/Restrictions) powinny być ustawione na "Confluence-users" w trakcie pisania dokumentacji, inaczej będzie widoczna od razu dla osób niezalogowanych.
  • Pytania dotyczące systemu dokumentacji: Hubert Siejkowski,
  • Pytania dotyczące Podręcznika Użytkownika: Unknown User (plgfilocha).

Wstawianie odnośników do innych stron podręcznika

Przy wstawianiu linków do stron wewnętrznych Podręcznika użytkownika (np. Pierwsze kroki w Portalu Użytkownika) należy w trybie edycji strony:

  • wpisać tekst, pod który będzie podpięty link
  • zaznaczyć tekst
  • wstawić link (Ctrl+K lub ikona Link na pasku narzędzi)
  • wybrać opcję Search z lewej strony okna Insert Link
  • w pasku po prawej wpisać tytuł strony (lub zacząć wpisywać tytuł i wybrać właściwą stronę z pojawiających się podpowiedzi)
  • zatwierdzić wybraną stronę opcją Insert w prawym dolnym rogu

Efekt powyższego opisu można zobaczyć klikając lewym klawiszem myszki (w trybie edycji strony) na dowolny link w tym oknie informacji. Pojawi się pole, w którym do wyboru będzie opcja Edit, którą klikamy. Pojawi się okno Edit link, z aktywnym polem Search i nazwą strony wewnętrznej podręcznika.


LINKI ZEWNĘTRZNE

Linki zewnętrzne np. do strony PL-Grid wstawiamy w oknie Insert Link (Ctrl+K) w opcji Web Link.

 

Krótki opis usługi

Usługa Vapor jest przeznaczona dla użytkowników zaangażowanych w projekt H2020 EurValve, którego uczestnikiem jest ACK CYFRONET AGH. W kontekście wymienionego projektu prezentowana usługa pozwala na zarządzanie tak zwaną częścią naukową projektu (w odróżnieniu od części klinicznej, za którą odpowiada system DSS nie będący elementem niniejszej usługi).

Celem projektu EurValve jest symulowanie przepływu krwi przez ludzkie serce oraz wpływu, jaki na ww. przepływ wywierają rozmaite schorzenia zastawek. Celem usługi jest wypracowanie zbioru scenariuszy klinicznych (tzw. Reduced Order Models), które posłużą następnie do dobierania odpowiedniej terapii dla rzeczywistych pacjentów. Z uwagi na fakt, iż modelowanie każdego scenariusza jest procesem czasochłonnym i wymaga dostępu do superkomputera, projekt zamierza stworzyć zbiór około 150 gotowych scenariuszy, do których będą dopasowywane przypadki kliniczne (z wykorzystaniem ograniczonego zestawu parametrów i danych wejściowych), co zaowocuje skuteczniejszym doborem terapii dla pacjentów.

W przygotowaniu każdego reprezentatywnego scenariusza EurValve bierze udział szereg narzędzi; w tym narzędzi komercyjnych (m. in. pakiet Ansys Fluent). Z uwagi na złożoność opisywanego procesu oraz zapotrzebowanie na zasoby HPC, usługa Vapor - będąca przedmiotem niniejszego opisu - pozwala autoryzowanym użytkownikom na zarządzanie procesem gromadzenia danych, przetwarzania ich z użyciem klastra Prometeusz, oraz zarządzania i pobierania rezultatów obliczeń. W skład usługi wchodzą następujące elementy:

  • Graficzny portal użytkownika
  • Możliwość generowania scenariuszy i zarządzania związanymi z nimi zadaniami obliczeniowymi
  • Zlecanie zadań HPC na klastrze Prometeusz (z użyciem usługi RimRock)
  • Przesyłanie danych wejściowych oraz wyników obliczeń HPC (z użyciem usługi PLGData)
  • Spójny system zabezpieczeń umożliwiający zarządzanie dostępem do ww. elementów.

Usługa przeznaczona jest dla pracowników ACK CYFRONET AGH biorących udział w projekcie EurValve, oraz dla ich zagranicznych kontrahentów wchodzących w skład konsorcjum projektowego.

Aktywowanie usługi

Co należy aktywować, aby móc skorzystać z usługi? (Założenie konta, certyfikat, grant?, aktywacja konkretnych usług w portalu). Należy pamiętać o istnieniu rozdziałów ogólnych podręcznika, do których warto się odwołać.

Ograniczenia w korzystaniu (podsekcja opcjonalna)

Tutaj wpisujemy specjalne zasady korzystania z usługi jeśli takowe są np. konieczność ustawienia grantu domyślnego, zakaz uruchamiania intensywnych zadań na UI itp. Jeśli takowych nie ma to należy tę podsekcję usunąć.

Pierwsze kroki

Koniecznie z przykładowymi zrzutami ekranu lub fragmentami kodu.

Zaawansowane użycie

Ewentualnie jako osobny podrozdział.

Gdzie szukać dalszych informacji?

Strony zewnętrzne (jeśli są), odnośnik do helpdesku lub strony dokumentacji o pomocy.

Można też dodać sekcję "Co dalej?" ze wskazaniem (odnośnikiem) do dalszej części dokumentacji, o ile jest wymagana.

 

 

 

  • No labels